Witamy w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wieliczce (dawniej Zespole Szkół Zawodowych)

18/06/2019

Godło Rzeczpospolitej Polski

Oferta edukacyjna

Absolwenci Technikum mogą podjąć pracę w dużych zakładach przy eksploatacji systemów komputerowych, a także w mniejszych firmach zajmujących się sprzedażą sprzętu i wdrażaniem oprogramowania, tworzeniem grafiki komputerowej, aplikacji internetowych itp. Mogą być także zatrudniani w innych zawodach, w których będą wykorzystywać poznane umiejętności biegłej obsługi sprzętu i oprogramowania komputerowego. 

7.03.2014 r. „Kobiety na jedwabnym szlaku”

Dnia 7 marca 2014 roku z okazji Dnia Kobiet w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wieliczce odbyło się spotkanie podróżnicze pt. "Kobiety na jedwabnym szlaku", które zostało poprowadzone przez Pana Marcina Rzepkę.

Pan Marcin Rzepka to doktor nauk humanistycznych, iranista i bułgarysta, pracownik Instytutu Historii Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie oraz Instytutu Orientalistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zajmuje się historią najnowszą krajów Środkowego Wschodu oraz mniejszościami religijnymi w świecie islamu. Był uczestnikiem wielu wypraw naukowych do Iranu, Afganistanu, w rejon Kaukazu i Kurdystanu, jest autorem  wielu artykułów naukowych i popularnych poświęconych kulturze i historii krajów muzułmańskich.

Jedwabny szlak, to droga, którą wędrowali dawni kupcy, wioząc drogie materie i przyprawy, a wraz z nimi wędrowały idee i wynalazki. Prelegent przeniósł nas do świata Chin, Turkiestanu Wschodniego, Afganistanu i  Turcji. Opowiadał o przeszłości tych krajów, ich religii, obyczajach, rytuałach, ale także o ich rzeczywistym życiu współczesnym.

W naszej wędrówce po jedwabnym szlaku, nie mogło zabraknąć motywu kobiet, które przyczyniły się do rozwoju i znaczenia handlowego poszczególnych miejscowości.

 W spotkaniu uczestniczyły uczennice klasy 3 T Kamila Gaudyn, Paulina Mrugała i Karolina Przybysz.

Komunikaty

 • Sekretariat szkoły jest czynny

  codziennie w godz 8- 15, czwartki w godz 8 - 16.30

  1

  06.2019

 • Zebranie z rodzicami

  (oceny przewidywane) w dn. 10 czerwca (poniedziałek) godz 17.00

  10

  06.2019

 • Rekrutacja - kandydaci

  W związku ze zmianą terminu zakończenia roku szkolnego (na 19 czerwca 2019) już w tym dniu można złozyć w komisji rekrutacyjnej świadectwo ukończenia szkoły podstawowej lub gimnazjum (lub potwierdzoną

  19

  06.2019

OSTATNIE ZDJĘCIA

Zobacz wszystkie