Witamy w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wieliczce (dawniej Zespole Szkół Zawodowych)

19/09/2021

Godło Rzeczpospolitej Polski

Oferta edukacyjna

Absolwenci Technikum mogą podjąć pracę w dużych zakładach przy eksploatacji systemów komputerowych, a także w mniejszych firmach zajmujących się sprzedażą sprzętu i wdrażaniem oprogramowania, tworzeniem grafiki komputerowej, aplikacji internetowych itp. Mogą być także zatrudniani w innych zawodach, w których będą wykorzystywać poznane umiejętności biegłej obsługi sprzętu i oprogramowania komputerowego. 

Baza szkoły

W dniu 17 lutego nastąpiło przeniesienie siedziby szkoły do budynku w obrębie Kampusu Wielickiego przy ulicy Piłsudskiego 105

Do tego czasu szkoła mieściła się w dwóch budynkach w samym centrum Wieliczki: przy Rynku Górnym 2 oraz przy ulicy Daniłowicza 12.

Obecnie w naszej szkole znajduje się: stołówka, pełnowymiarowa hala sportowa, boiska, siłownia, sala aerobiku, sala amfiteatralna z kinem, biblioteka z czytelnią multimedialną, pracownie przedmiotów ogólnokształcących i zawodowych, Ośrodek Szkolenia Kierowców "DRIVER".  

Zespól Szkół Zawodowych w Wieliczce cieszy się od przeszło 30 lat dużą popularnością wśród mieszkańców Wieliczki i okolic, a nasi uczniowie chętnie uczestniczą w rozmaitych olimpiadach i konkursach, odnosząc tam sukcesy.Młodzież naszej szkoły może również rozwijać swoje zainteresowania uczestnicząc w następujących kółkach zainteresowań:

- Szkolnym Kole Młodego Ekonomisty

- Kole „Internetowe poznawanie świata”

- Szkolnym Ośrodku Kariery

- Szkolnym Klubie Przedsiębiorczości

- Koła Miłośników Rachunkowości

- Szkolnym Klubie Konsumenta

- Szkolnym Kole Krajoznawczo-turystycznym

- Kole młodych miłośników starej Wieliczki

- Szkolnym Klubie Filmowym

- Grupie wokalno-instrumentalnej „School Band”

- Grupa teatralna "DRAMA ART"

Komunikaty

  • Zebranie z Rodzicami

    w dniu 8.09.2021 (środa). Proszę zapoznać się ze szczegółowym harmonogramem.

    8

    09.2021

OSTATNIE ZDJĘCIA

Zobacz wszystkie