Witamy w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wieliczce (dawniej Zespole Szkół Zawodowych)

22/02/2020

Godło Rzeczpospolitej Polski

Oferta edukacyjna

Absolwenci Technikum mogą podjąć pracę w dużych zakładach przy eksploatacji systemów komputerowych, a także w mniejszych firmach zajmujących się sprzedażą sprzętu i wdrażaniem oprogramowania, tworzeniem grafiki komputerowej, aplikacji internetowych itp. Mogą być także zatrudniani w innych zawodach, w których będą wykorzystywać poznane umiejętności biegłej obsługi sprzętu i oprogramowania komputerowego. 

Aktualności

10

12.2019

Wycieczka do Ekospalarni i Elektrociepłowni

W dniu 28.11.2019 uczniowie klas 3T i 3 BT wraz z opiekunami odbyli wycieczkę przedmiotową do Ekospalarni i Elektrociepłowni „Łęg”.

W Zakładzie Termicznego Przekształcania Odpadów (Ekospalarni) w Krakowie obserwowaliśmy linię technologiczną spalania odpadów, od przywozu i rozładunku odpadów do bunkra, przez termiczne przekształcanie odpadów komunalnych, oczyszczanie spalin, wytwarzanie energii elektrycznej i cieplnej po zagospodarowanie odpadów procesowych. Następnie udaliśmy się do krakowskiej Elektrociepłowni „Łęg” by dowiedzieć się w jaki sposób produkuje się energię elektryczną i ciepłą wodę komunalną.

Zdobyta wiedza ułatwi zrozumienie tematyki z zakresu energetyki i ochrony środowiska na lekcjach geografii.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii z wycieczki.

Dodano przez: Michał B - o 00:00

Komunikaty

  • Sekretariat szkoły czynny w ferie

    od godz 9 do 13.30

    27

    01.2020

OSTATNIE ZDJĘCIA

Zobacz wszystkie