Witamy w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wieliczce (dawniej Zespole Szkół Zawodowych)

17/10/2019

Godło Rzeczpospolitej Polski

Oferta edukacyjna

Absolwenci Technikum mogą podjąć pracę w dużych zakładach przy eksploatacji systemów komputerowych, a także w mniejszych firmach zajmujących się sprzedażą sprzętu i wdrażaniem oprogramowania, tworzeniem grafiki komputerowej, aplikacji internetowych itp. Mogą być także zatrudniani w innych zawodach, w których będą wykorzystywać poznane umiejętności biegłej obsługi sprzętu i oprogramowania komputerowego. 

Aktualności

8

10.2019

Wizyta gości z Bajkalskiego Koledżu Turystyki i Serwisu w Ułan-Ude z Buriacji

W czwartek 3.10.2019 r. gościliśmy w szkole kilkunastoosobową delegację z Bajkalskiego Koledżu Turystyki i Serwisu w Ułan-Ude z Buriacji na Syberii. Celem wizyty było nawiązanie współpracy i wymiana programowa młodzieży.

Buriacja jest, położoną ponad 7000 km od Wieliczki, republiką autonomiczną wchodzącą w skład Federacji Rosyjskiej. Jej powierzchnia jest nieco większa od Polski, zamieszkana jest natomiast przez niespełna 1 milion mieszkańców.

Ze spotkaniem wiązały się szczególne emocje, gdyż nasi goście są potomkami polskich zesłańców na Sybir z okresu Powstania Styczniowego i Listopadowego. Niektórzy z nich pochodzą z mieszanych małżeństw dlatego mawiają: „z twarzy Buriat, z serca Polak”.

Podczas imprezy wielicka młodzież zaprezentowała, w różnorodny sposób, życie naszej szkoły. Następnie goście zademonstrowali tańce i melodie buriackie oraz regionalne stroje Buriatów i Starowierców. Nie obyło się także bez zabaw integracyjnych i pamiątkowych fotografii.

Zakończeniem wizyty był wspólny obiad, podczas którego Wieliczkę reprezentowali:
posłanka na Sejm RP Urszula Rusecka, Starosta Wielicki Adam Kociołek, Wicestarosta Henryk Gawor.

Obecna była także Aleksandra Ślusarek, Członek Zarządu Powiatu Wielickiego oraz prezes Związku Repatriantów Rzeczpospolitej Polskiej, dzięki której staraniom doszło wydarzenia.

PCKZiU w Wieliczce reprezentowali Dyrektor Maciej Filiciak, nauczyciele: Edyta Lis i Dariusz Tańcula, oraz uczniowie klas: 1AG, 1EP, 2F, 3F.

Dodano przez: MariuszG - o 07:56

Komunikaty

  • SEKRETARIAT CZYNNY

    od godz 8 do godz 13 w dniu 14.10.2019 (poniedziałek). Przepraszamy

    14

    10.2019

OSTATNIE ZDJĘCIA

Zobacz wszystkie