Witamy w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wieliczce (dawniej Zespole Szkół Zawodowych)

16/08/2018

Godło Rzeczpospolitej Polski

Oferta edukacyjna

Absolwenci Technikum mogą podjąć pracę w dużych zakładach przy eksploatacji systemów komputerowych, a także w mniejszych firmach zajmujących się sprzedażą sprzętu i wdrażaniem oprogramowania, tworzeniem grafiki komputerowej, aplikacji internetowych itp. Mogą być także zatrudniani w innych zawodach, w których będą wykorzystywać poznane umiejętności biegłej obsługi sprzętu i oprogramowania komputerowego. 

Aktualności

25

01.2018

Spotkanie z księdzem Tadeuszem Isakowiczem - Zaleskim

W czwartek 25 stycznia 2018 roku, o godzinie 17:30 w auli Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Matejki w Wieliczce odbyło się, przygotowane przez  Stowarzyszenie „Wdzięczni za Ojczyznę”, spotkanie z księdzem Tadeuszem Isakowiczem - Zaleskim pt. „Spór o prawdę w kontekście 75. rocznicy powstania ludobójczej UPA”.

Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski to polski Ormianin, duchowny katolicki obrządków ormiańskiego i łacińskiego, działacz społeczny, wieloletni uczestnik opozycji antykomunistycznej w PRL. W latach 80. represjonowany przez Służbę Bezpieczeństwa, został dwukrotnie ciężko pobity przez jej funkcjonariuszy. Zwolennik lustracji duchowieństwa.

Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski, zaangażowany w działalność dobroczynną i pomoc niepełnosprawnym, równocześnie jest popularyzatorem wiedzy o historii i kulturze Ormian. Od wielu lat zabiega także o upamiętnienie ofiar zbrodni ludobójstwa Polaków dokonanego przez OUN-UPA na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej.

W spotkaniu, pod opieką pana Dariusz Tańculi, udział wzięła delegacja Szkolnego Koła Historyczno-Krajoznawczego „Baszta” w składzie:

Aleksandra Idryan (1F)

Monika Knapik, Magdalena Kukułka, Joanna Młynarczyk (2BT)

Patrycja Dubiel, Aleksandra Janas (2F)

Dawid Karwowski, Tomasz Róg (2G)

Amadeusz Pawlik (3G)

Gabriela Kmiecik (4E)

Galeria

 

Dodano przez: JanM - o 00:00

Komunikaty

 • SEKRETARIAT

  w okresie wakacji przyjmuje interesantów w godz 9-13

  2

  07.2018

 • Klasa 1T - dodatkowe

  zajęcia przed egzaminem poprawkowym z matematyki u p. E. Ziarko - 20 sierpnia godz 9.30. Kolejne terminy podane na pierwszym spotkaniu.

  20

  08.2018

OSTATNIE ZDJĘCIA

Zobacz wszystkie