Witamy w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wieliczce (dawniej Zespole Szkół Zawodowych)

23/03/2019

Godło Rzeczpospolitej Polski

Oferta edukacyjna

Absolwenci Technikum mogą podjąć pracę w dużych zakładach przy eksploatacji systemów komputerowych, a także w mniejszych firmach zajmujących się sprzedażą sprzętu i wdrażaniem oprogramowania, tworzeniem grafiki komputerowej, aplikacji internetowych itp. Mogą być także zatrudniani w innych zawodach, w których będą wykorzystywać poznane umiejętności biegłej obsługi sprzętu i oprogramowania komputerowego. 

Aktualności

11

04.2018

Praca Pilota / Rezydenta po Technikum Turystycznym

Absolwenci kierunku Turystyka podejmują pracę w zawodzie pilota wycieczek zagranicznych oraz rezydenta biura podróży. Uczniowie rozpoczynają karierę zawodową od pilotażu wycieczek do Chorwacji i Czarnogóry we współpracy z jednym z krakowskich biur podróży. Kolejnym krokiem jest praca rezydenta, która czeka na naszych uczniów na chorwackiej wyspie VIS,  jako forma awansu.

Już od kilku dobrych lat absolwenci kierunku turystyka mają możliwość sprawdzenia się w zawodzie pilota wycieczek zagranicznych i rezydenta. Nie inaczej było w poprzednim sezonie turystycznym, w którym uczennice Jadwiga Kowalik i Klaudia Włodarczyk pilotowały wycieczki do Chorwacji i Czarnogóry. Inni absolwenci to: Justyna Róg, Dominika Wrześniak, Anna Dziewońska

Pierwsze kroki to zazwyczaj pilotaż tzw. wahadeł, a po niedługim czasie rezydentura, która dla wielu jest spełnieniem marzeń o jednoczesnym zarabianiu pieniędzy i spędzaniu wakacji. W nadchodzącym sezonie letnim Klaudia i Jadzia będą rezydentkami na chorwackiej wyspie Vis. Wszystkich zainteresowanych pracą prosimy o kontakt z nauczycielami przedmiotów turystycznych, którzy udzielą wszelkich informacji. 

Zdjęcia z wyjazdów naszych absolwentek do Chorwacji i Czarnogóry można zobaczyć na stronie naszej szkoły.

Zapraszamy do galerii.

Dodano przez: - o 00:00

Komunikaty

OSTATNIE ZDJĘCIA

Zobacz wszystkie