Witamy w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wieliczce (dawniej Zespole Szkół Zawodowych)

07/04/2020

Godło Rzeczpospolitej Polski

Oferta edukacyjna

Absolwenci Technikum mogą podjąć pracę w dużych zakładach przy eksploatacji systemów komputerowych, a także w mniejszych firmach zajmujących się sprzedażą sprzętu i wdrażaniem oprogramowania, tworzeniem grafiki komputerowej, aplikacji internetowych itp. Mogą być także zatrudniani w innych zawodach, w których będą wykorzystywać poznane umiejętności biegłej obsługi sprzętu i oprogramowania komputerowego. 

Aktualności

20

03.2014

Nasza szkoła członkiem Małopolskiej Izby Hotelarskiej Gremium

W dniu wczorajszym Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Wieliczce Pan Maciej Filiciak oraz Koordynator Projektów Unijnych Pani Olga Dudek odebrali z rąk Wiceprezesa Zarządu Pani Anny Kraińskiej i Dyrektora Hoteli Kazimierz w Krakowie Pana Piotra Kuliga certyfikat potwierdzający członkowstwo naszej szkoły w Małopolskiej Izbie Hotelarskiej Gremium.. Izba ta jest dobrowolnie powstałą organizacją samorządu gospodarczego zrzeszającego hotele rodzinne, pensjonaty, restauracje i inne podmioty prowadzące działalność gospodarczą.

Ponadto przedstawiciele MIH Gremium spotkali się z uczniami technikum hotelarskiego oraz technikum obsługi turystycznej wyjeżdżającymi w kwietniu oraz we wrześniu 2014 na praktyki zawodowe do Turyngii w Niemczech w ramach realizowanego w naszej szkole Projektu Leonardo da Vinci pt.”Zapewnienie wykwalifikowanych pracowników w turystyce regionalnej”. Podczas tego spotkania uczniowie mieli szansę zapoznać się m.in. ze strukturą organizacyjną Izby, podejmowanymi przez nią działaniami mającymi na celu wzrost jakości kształcenia zawodowego w zakresie hotelarstwa, gastronomii i turystyki. Dodatkowo zostały omówione ważne aspekty podnoszenia kwalifikacji zawodowo-językowych w branży turystycznej, mobilność a sezonowość turystyki, jakość usług i obsługa turysty zagranicznego.

Dodano przez: MariuszG - o 09:08

Komunikaty

 • Sekretariat szkolny czynny

  w godz 8-13 (do odwołania)

  12

  03.2020

 • UWAGA - zdalne nauczanie

  od 25.03.2020 do 8.04.2020

  25

  03.2020

OSTATNIE ZDJĘCIA

Zobacz wszystkie