Witamy w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wieliczce (dawniej Zespole Szkół Zawodowych)

18/09/2020

Godło Rzeczpospolitej Polski

Oferta edukacyjna

Absolwenci Technikum mogą podjąć pracę w dużych zakładach przy eksploatacji systemów komputerowych, a także w mniejszych firmach zajmujących się sprzedażą sprzętu i wdrażaniem oprogramowania, tworzeniem grafiki komputerowej, aplikacji internetowych itp. Mogą być także zatrudniani w innych zawodach, w których będą wykorzystywać poznane umiejętności biegłej obsługi sprzętu i oprogramowania komputerowego. 

Aktualności

9

12.2019

Międzynarodowy konkurs Kolęd i Pastorałek grupa muzyczna "SQL BAND"

Wraz z nastaniem świątecznych promocji w galeriach handlowych grupa muzyczna SQL band z naszej szkoły, pod opieką Marii Czajczyk-Juszczyk udała się na I etap Międzynarodowego konkursu Kolęd i Pastorałek w Centrum Kultury Podgórze. Podczas przesłuchań wykonaliśmy dwa utwory: kolędę Do szopy do szopy wszyscy w aranżacji Skaldów oraz piosenkę świąteczna "Uciekali, uciekali" z musicalu METRO autorstwa Janusza Stokłosy. Oprócz wspólnie zaśpiewanych kolęd oraz pastorałek  członkowie zespołu zaprezentowali się jury także w wystepach solowych. Zuzanna Kural zaśpiewała piękna tradycyjną kolędę "Gdy śliczna Panna", oraz pastorałkę krakowskiej artystki Beaty Rybotyckiej pt. "Kolęda dla nieobecnych". Wiktoria Malinowska zaprezentowała kolędę "Mizerna Cicha" w aranżacji Margaret oraz pastorałkę zespołu TGD "Ciemna nocy". W klimacie jazzowym zaprezentował się Jakub Piotrowski w kolędzie "Tryumfy Króla Niebieskiego", oraz w bardzo popularnej w ostatnim czasie pastorałce "Marjo czy już wiesz" w polskiej wersji wykonywanej przez zespół TGD oraz Kubę Badacha. Prezentację naszych uczniów zakończyła Ewelina Michorczyk, która nie tylko śpiewała ale również grała na gitarze kolędy Tryumfy Króla Niebieskiego oraz Aniołowie Biali. 

 
Po konkursie zaproszono nas na występ podczas Targów Rzeczy Wyjątkowych na Rynku Podgórskim, abyśmy również tam zaprezentowali nasze wokalne umiejętności i umilili odwiedzającym stoiska czas spędzony na targach. Zaprezentowaliśmy 4 utwory solowe oraz dwa utwory z zespołem. Pomimo mroźnej aury nasze występy cieszyły się dużą popularnością a widzowie nagrodzili nas wielkimi brawami.  

 

Dodano przez: IzabelaM - o 00:00

Komunikaty

 • Regulamin organizacji zajęć w trakcie pandemii -

  prosimy zapoznać się z pełną treścią zarządzenia

  1

  09.2020

 • Zebranie z rodzicami

  Proszę zapoznać się z komunikatem na stronie (newsy)

  9

  09.2020

OSTATNIE ZDJĘCIA

Zobacz wszystkie