Witamy w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wieliczce (dawniej Zespole Szkół Zawodowych)

18/07/2019

Godło Rzeczpospolitej Polski

Oferta edukacyjna

Absolwenci Technikum mogą podjąć pracę w dużych zakładach przy eksploatacji systemów komputerowych, a także w mniejszych firmach zajmujących się sprzedażą sprzętu i wdrażaniem oprogramowania, tworzeniem grafiki komputerowej, aplikacji internetowych itp. Mogą być także zatrudniani w innych zawodach, w których będą wykorzystywać poznane umiejętności biegłej obsługi sprzętu i oprogramowania komputerowego. 

Aktualności

18

10.2013

Koło Miłośników Wieliczki - kolejne spotkanie

W dniu 4X2013r., z okazji 74 rocznicy wybuchu II wojny światowej, odbyło się w naszej Szkole spotkanie z cyklu „Mnie ta ziemia od innych droższa” zorganizowane przez panią Jadwigę Duda-kierownika Działu Regionalnego Miejskiej Biblioteki w Wieliczce oraz panią Jolantę Śmiałek- współopiekuna Koła Miłośników Wieliczki .

W murach naszej Szkoły gościli m.in. pan mgr St. Szuro – żołnierz ZWZ AK, więzień polityczny okresu stalinowskiego oraz pan H. Ptak –prezes Koła Wieliczka Związku Kombatantów i Byłych Więźniów Politycznych RP. Pan Henryk Ptak będąc naocznym świadkiem, przedstawił przebieg pacyfikacji dokonanej przez nazistów w gminie Jędrzejów w 1943 roku, natomiast Pan Stanisław Szuro podzielił się z młodzieżą wspomnieniami ze swojego szlaku bojowego podczas kampanii wrześniowej 1939 roku oraz z walk z okupantem w ramach ZWZ AK.


W uroczystości udział wzięli uczniowie z klas 1 E, 2 T, 3 F, 4 A oraz 4 T, którzy nagrodzili Panów Prelegentów gromkimi brawami.

Dodano przez: - o 13:58

Komunikaty

 • Sekretariat szkoły czynny w wakacje

  w godzinach 9:00 - 13:00

  1

  07.2019

 • REKRUTACJA

  odbiór skierowań na badania dla uczniów klas 1 - do 3 lipca godz 15

  3

  07.2019

OSTATNIE ZDJĘCIA

Zobacz wszystkie