Witamy w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wieliczce (dawniej Zespole Szkół Zawodowych)

18/07/2019

Godło Rzeczpospolitej Polski

Oferta edukacyjna

Absolwenci Technikum mogą podjąć pracę w dużych zakładach przy eksploatacji systemów komputerowych, a także w mniejszych firmach zajmujących się sprzedażą sprzętu i wdrażaniem oprogramowania, tworzeniem grafiki komputerowej, aplikacji internetowych itp. Mogą być także zatrudniani w innych zawodach, w których będą wykorzystywać poznane umiejętności biegłej obsługi sprzętu i oprogramowania komputerowego. 

Aktualności

4

04.2019

Global Money Week 2019

W dniach 25 –  31 marca 2019  nasza szkoła  przyłączyła się do międzynarodowej  akcji Global Money Week 2019 (GMW) – Światowy Tydzień Pieniądza. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem „Learn. Save. Earn - Zdobywaj wiedzę. Oszczędzaj. Zarabiaj. 

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF)  po raz piąty pełnił rolę koordynatora GMW na poziomie krajowym. Koordynacja GMW przez UKNF realizowana jest w ramach projektu Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku - CEDUR. 
Inicjatorem i koordynatorem przedsięwzięcia na poziomie międzynarodowym jest organizacja pożytku publicznego Child & Youth Finance International (CYFI).

Celem akcji Global Money Week jest zainspirowanie  młodzieży do zdobywania wiedzy i umiejętności niezbędnych do osiągnięcia samodzielności finansowej w dorosłym życiu, przygotowanie młodego pokolenia do podejmowania świadomych decyzji finansowych, a tym samym walka z wykluczeniem finansowym.

Uczniowie w ramach lekcji przedsiębiorczości realizowali tematy związane z  pieniądzem, oszczędzaniem, inwestowaniem korzystając z publikacji edukacyjnych i materiałów przygotowanych przez UKNF. Klasy II Technikum Ekonomicznego zgłębiały temat rynku kapitałowego.  Chętni uczniowie wzięli udział w konkursach:  wiedzy o rynku finansowym, konkursie plastycznym, filmowym, konkursie na najciekawszą krzyżówkę dotyczącą rynku finansowego. Wszystkie prace nawiązywały do tegorocznego hasła.

Gratulujemy!!!!!!

 

Dodano przez: MateuszS - o 00:00

Komunikaty

 • Sekretariat szkoły czynny w wakacje

  w godzinach 9:00 - 13:00

  1

  07.2019

 • REKRUTACJA

  odbiór skierowań na badania dla uczniów klas 1 - do 3 lipca godz 15

  3

  07.2019

OSTATNIE ZDJĘCIA

Zobacz wszystkie