Witamy w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wieliczce (dawniej Zespole Szkół Zawodowych)

19/09/2021

Godło Rzeczpospolitej Polski

Oferta edukacyjna

Absolwenci Technikum mogą podjąć pracę w dużych zakładach przy eksploatacji systemów komputerowych, a także w mniejszych firmach zajmujących się sprzedażą sprzętu i wdrażaniem oprogramowania, tworzeniem grafiki komputerowej, aplikacji internetowych itp. Mogą być także zatrudniani w innych zawodach, w których będą wykorzystywać poznane umiejętności biegłej obsługi sprzętu i oprogramowania komputerowego. 

Aktualności

19

04.2013

IV Szkolny Dzień Kariery

Mając na uwadze wsparcie projektowania kariery swoich uczniów Zespół Szkół Zawodowych w Wieliczce w dniu 1 marca zorganizował po raz czwarty Szkolny Dzień Kariery. Do udziału w tym wydarzeniu zostali zaproszeni maturzyści z wszystkich szkół średnich powiatu wielickiego. W tym dniu swoje oferty edukacyjne zaprezentowały zaproszone uczelnie wyższe. 

Tradycyjnie już wykład inauguracyjny wygłosił Rektor Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Krakowie prof. Włodzimierz Roszczynialski. W tym roku temat wykładu brzmiał : „Z karierą na Ty” . Zakres pomocy w wejściu na rynek pracy został... Czytaj dalej

Dodano przez: - o 20:58

19

04.2013

?Bon kultury? w Muzeum Armii Krajowej

Muzeum Armii Krajowej to miejsce, w którym można dotknąć historii. Zgromadzone tam pamiątki obrazują wysiłek zbrojny i cywilny Polaków podczas II wojny światowej, ze szczególnym uwzględnieniem tematyki Polskiego Państwa Podziemnego.

Zwiedzający mogą zapoznać się z rekonstrukcją czołgu Vickers, zajrzeć do fragmentu zrekonstruowanego kadłuba brytyjskiego bombowca Halifax, obejrzeć replikę rakiety V-2 czy też za pomocą replik karabinów ppanc. wz. 35 Ur zmierzyć się z nacierającymi czołgami niemieckim PzKpfw Pz-38(t) i sowieckim T 28.

Tego wszystkiego doświadczyła 18.osobowa grupa... Czytaj dalej

Dodano przez: - o 20:57

19

04.2013

Wycieczka historyczna 02.03.2013

W sobotę 02.03.2013 r. 31 osobowa delegacja uczniów naszej szkoły wzięła udział w autokarowej wycieczce patriotycznej szlakiem Powstania Krakowskiego. Trasa wiodła z Wieliczki przez Łazany, Gdów, Niegowić, Grodkowice, do Krakowa Podgórza. Organizatorem była pani Jadwiga Duda prezes Stowarzyszenia "Klub Przyjaciół Wieliczki", a przewodnikiem był pan Franciszek Daniel z Gdowa.
Zwiedziliśmy kościół parafialny w Łazanach (Łazany były miejscem ostatniego postoju powstańców przed bitwą gdowską), mogiłę powstańców na cmentarzu w Gdowie, kościół parafialny w Gdowie, kościół... Czytaj dalej

Dodano przez: - o 20:57

Komunikaty

  • Zebranie z Rodzicami

    w dniu 8.09.2021 (środa). Proszę zapoznać się ze szczegółowym harmonogramem.

    8

    09.2021

OSTATNIE ZDJĘCIA

Zobacz wszystkie