Witamy w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wieliczce (dawniej Zespole Szkół Zawodowych)

12/12/2018

Godło Rzeczpospolitej Polski

Oferta edukacyjna

Absolwenci Technikum mogą podjąć pracę w dużych zakładach przy eksploatacji systemów komputerowych, a także w mniejszych firmach zajmujących się sprzedażą sprzętu i wdrażaniem oprogramowania, tworzeniem grafiki komputerowej, aplikacji internetowych itp. Mogą być także zatrudniani w innych zawodach, w których będą wykorzystywać poznane umiejętności biegłej obsługi sprzętu i oprogramowania komputerowego. 

Aktualności

25

11.2018

Koło Miłośników Wieliczki

W dniu 20 listopada, z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, młodzież z klasy 4 BT Technikum Hotelarskiego wraz z opiekunem, p, Jolantą Śmiałek, uczcili pamięć uczestników walk o wyzwolenie narodowe Polski modlitwą oraz zapaleniem zniczy na grobach poległych bohaterów na wielickim  cmentarzu. Ponadto uczniowie wysłuchali prelekcji p.t. „Wielicki szlak wielkiej wojny” wygłoszonej przez p.Jadwigę  Duda – prezesa Klubu Przyjaciół Wieliczki.

Dodano przez: MariuszG - o 22:10

25

11.2018

Szlakiem I wojny światowej

W dniu 24.11.2018 odbyła się kolejna wycieczka szlakiem cmentarzy I wojny światowej w Małopolsce. W 100 lecie Niepodległości odwiedziliśmy miejsca związane z tragiczną historią wojny która przyniosła powstanie suwerennej Rzeczpospolitej.

Trasa: Wieliczka-Brzesko-Wojnicz-Zakliczyn-Bogoniowice-Ciężkowice-Staszkówka-Łużna-Gorlice-Wieliczka

Zwiedzane obiekty:

Cmentarz wojenny nr 293 – Zakliczyn

Cmentarz wojenny nr 138 - Bogoniowice

Wodospad Czarownic - Ciężkowice

Cmentarz wojenny nr 118 – Staszkówka

Cmentarz wojenny nr 123– Łużna - Pustki

... Czytaj dalej

Dodano przez: Michał B - o 11:39

21

11.2018

Narodowe Czytanie Przedwiośnia Stefana Żeromskiego

13 listopada w Naszej szkole odbyło się niezwykłe spotkanie czytelnicze wpisujące się w cykl Narodowego Czytania Wielkiej Literatury Polskiej. Uczniowie naszej szkoły wraz z Panem Dyrektorem Maciejem Filiciakiem, nauczycielami: profesor Lucyną Mazgaj, profesor Marią Kleszczyńską, profesorem Dariuszem Tańculą oraz profesorem Robertem Czekirdą zaprezentowali licznie zgromadzonej publiczności fragmenty Przedwiośnia Stefana Żeromskiego.

Ważnym argumentem skłaniającym do wyboru Przedwiośnia był jubileusz odzyskania przez Polskę niepodległości. W literaturze polskiej nie ma lepszego  obrazu tamtych przeżyć.... Czytaj dalej

Dodano przez: MateuszS - o 10:14

Komunikaty

  • Zebranie z Rodzicami

    środa 14 listopada 2018 godz 16.30 (Aula Kampusu)

    14

    11.2018

OSTATNIE ZDJĘCIA

Zobacz wszystkie